Hakkımızda

1997 yılı itibarıyla Sönmez Balon ile sektöre adım atan firmamızın ürün ve hizmetleri başta Türkiye ve devamında Ortadoğu ve CIS ülkelerinde hüsnü kabul görmüştür. Türkiye’de son dönemde hâsıl olan şişme yapı talepleri yerel üretim olmaması sebebiyle yurtdışına yönelmiştir. Dolayısıyla ürünler aşırı yüksek maliyetlerle ülkemize ithal edilmiştir.

Sektörden gelen yoğun talepler nedeniyle, söz konusu şişme yapıların uygun maliyetlerle Türkiye’de üretilebilmesi için Sönmez grubu çatısı altında “Sönmez Tent” hayata geçirerek 2008 yılında ARGE çalışmalarına başlanmıştır. Yapılan çalışmalar ve destekleyici faaliyetler sonucunda ,yapıların uluslararası standart ve normlara uygun olarak ülkemizde üretilmesi için gerekli know-how oluşturulmuştur.

Araştırma geliştirme sürecinin tamamlanmasından sonra İstanbul Ümraniye’de üretim tesisleri kurularak 2010 yılında test üretimlerine başlanmıştır. Test aşamasında TÜBİTAK ile işbirliğine gidilerek, üretilen ürünlerin çeşitli testlerden geçirilmesi sağlanmış ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Yapılan ARGE ve destekleyici faaliyetler sonucunda kurulan üretim tesisinde kaliteden ödün vermeden üretilen şişme yapılar Türkiye’deki ihtiyaca bir çözüm oluşturmakla beraber başta, Avrupa, Ortadoğu ve CIS ülkelerine ihraç edilmektedir.

Temel önceliklerimiz;

• İnsan sağlığına ve çevreye uygun ürünler üretmek
• Koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak.
• Kaliteden ödün vermeden, ekonomik ve rekabet gücü yüksek ürünler üretmek.
• AR-GE yatırımlarını sürekli arttırmak.
• Ülkemizin gelişimine katma değer sağlamak

Haberiniz Olsun!

E-mail adresinizi kaydedin, firmamız ile alakalı tüm gelişmelerden haberdar olun!

Sönmez Tent Danışma Hattı +90 216 526 20 91

Bizi arayarak müşteri temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

Ya da bilgileriniz kaydedin, biz arayalım;