Bulut Modüler Çadır Sistemi

Anasayfa / ASKERİ / Bulut Modüler Çadır Sistemi
Bulut Modüler Çadır Sistemi

2 adet 20 m2 , 2 adet 30 m2 çadırda içersinde İç izolasyon + elektrikli ısıtıcı + elektrik sistemi + çadır şişirme motorları bulunmaktadır.


1 - Çadır acil durumlarda kullanıma uygun ve kurulumu kolay olacaktır. Çadır azami 5 dakikada kullanıma hazır hale gelecektir

2 -  Minimum -30, maksimum +70 hava sıcaklığı şartlarında kullanılabilecektir.

3 - Çadırlar modüler sistem olacaktır, bu sayede gerektiğinde diğer çadırlarla birlikte birleştirilebilecektir.

4 -  Çadırın ana taşıyıcı kolonlarında Birleşmiş Milletler ve NATO normlarına uygun hava bölümlendirme özelliği olacaktır. Bu bölümlendirme sayesinde çadırın bir bölmesi darbe alıp yırtılması söz konusu olduğunda, diğer bölmeler ayakta kalacak özellikte olmalıdır. Her çadırda m2 göre hava bölmesi olacaktır.

5 -  Çadırda en az bir adet ana giriş/çıkış ve emniyet tahliye valfi bulunacaktır. Şişme kolonlara yüksek basınçta hava basılması durumunda emniyet valfleri devreye girerek havayı tahliye edecektir.

6 - Üretimde kullanılacak malzeme uluslararası DIN normlarına uygun alev yürümez PVC malzeme olmalıdır

7 - Malzeme özelliği en az 1100 gr/m2 (±10%)  ağırlığında kolon ve kiriş taşıyıcı sistemden oluşmalıdır

 8  - Çadırın örtü kısmı en az 300 gr/m2 (±10%)  uluslararası din normlarına uygun alev yürümez PVC malzemeden yapılacaktır. Malzeme güneş ışığına karşı dayanıklı, rengini kolay kaybetmeyen özellikte olacaktır

9 -  Çadırlar en az 600gr/m2 (±10%) , taban brandası bulunacaktır. Taban brandası kolay kaymayan nitelikte olacaktır.

10 -  Çadırın cephe kısımlarına, en az 110 x 200 cm ebadında iki adet kapı olmalıdır. Kapılar çadırın içine su geçirmeyecek şekilde tasarlanmalı ve su sızdırmaz fermuarları olacaktır. Kapıları komple açık hale getirebilmek için yukarı toplanacak ve yukarıda kilit sistemi olacaktır.

11  - Çadırların yan kısımlarında en az bir adet teflon sineklikli, kapaklı, ( açılıp - kapanabilir ) pencereler bulunacaktır

12  - Çadırlar aydınlatma, ısıtma ve soğutma cihazları ile her türlü elektrikli ve elektronik cihazların bağlanabileceği enerji bağlantı girişlerine sahip olmalıdır.

13  - Her çadırda aydınlatma sistemi için çatıda bağlantılar bulunacaktır.

14  - Çadır üretiminde ileri teknoloji ürünü sıcak hava sistemli yapıştırma makinaları kullanılacaktır.

15 -  Çadır çatı tasarımı alanı en verimli kullanmaya imkân sağlayan üçgen formu şeklinde olup, 2 adet çadır ebatları içten içe 5mx4m= 20m2 olacaktır.

16  - Çadırın iç kısmını bir örtü gibi kaplayacak izolasyonu olacaktır.Isıya dayanıklı özel kumaştan yapılacak iç astar kolayca sökülüp takılabilen özellikte, cırt yapıştırma sistemli olacaktır.

17 -  Çadırla beraber, her çadır içini ısıtması için 1 adet elektrikli sıcak hava üfleme cihazı verilecektir. Elektrikli ısıtıcı 220 V ile çalışacaktır.Isıtıcı bir fan ile sıcak hava üfleyecek ve en az 2 kademeli olarak çalıştırılabilecektir

18  - Çadırlarda m2 göre iskeletlerde bölmesi olacaktır ve bu bölmelerin bir tanesi patladığı zaman bile çadır kullanılabilir durumda olacaktır. Bölme sayısı ve dizayn buna göre belirlenip yapılacaktır.

19 - Çadırın her bir bölmesi için temiz hava solunum tüpü ile şişirebilme giriş aparatları da konulacak olup, yine her bölmedeki fazla havanın otomatikman tahliye edilebilmesini sağlayan tahliye vanaları konulacaktır.

20  - Şişme Çadır ekteki teknik çizime göre üretilecektir.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0216) 526 20 96

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Top